a

Facebook

Twitter

کلیه حقوق برای تارنمای گروه حقوقی برهان.
محفوظ است.

8:00 - 20:00

ساعات کار ما شنبه - پنجشنبه

09169090702

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

اینستاگرام

تلگرام

جستجو
منو
 

طرح هادی روستایی چیست و قوانین آن

استانداردهای اخلاقی و اخلاقی بالا.
موسسه حقوقی برهان اکسین اروند > آموزش  > طرح هادی روستایی چیست و قوانین آن

طرح هادی روستایی چیست و قوانین آن

حفاظت از منافع، کسب و کار، اموال و حقوق شما

طرح­ های هادی روستایی جزو پروژه هایی محسوب می شوند که با هدف ایجاد زمینه توسعه و عمران نقاط روستایی تهیه و اجرا می شوند. آبادانی روستاها و کمک به ترویج پروژه‌ های عمرانی در آن‌ها رسالت اصلی طرح هادی روستایی است.

از سال ۱۳۶۲ در کشور ما این­ چنین طرح­ ها با عنوان روان بخشی روستاها در یکی از نقاط روستایی شهرستان شهرکرد و توسط وزیر مسکن و شهرسازی وقت اجرا شد؛ طی سال­های بعد به خصوص از سال ۱۳۶۶ توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با جدیت تمام پی گیری می­شود.

در ادامه این مطلب به تعریف طرح هادی روستایی و قوانین آن می پردازیم. همچنین آیین نامه اجرایی تهیه و تصویب طرح های هادی برای شما در پایان این مطلب درج شده است.

همانطور که کسب و کار مشتریان ما بیشتر و پیچیده تر می شود، این نیاز به درک مفیدی از محیط کسب و کار جهانی دارد.

مثال خصوصی حقوق بین الملل

تعریف طرح هادی روستایی

در تعریف این طرح می توان گفت طرحی است که وظیفه ساماندهی و اصلاح بافت کالبدی موجود و همچنین میزان گسترش آتی و نحوهٔ استفادهٔ از زمین برای عملکردهای مختلف را تعیین می­کند. عملکردهایی همچون مسکونی، تولیدی، تجاری، کشاورزی، تأسیسات و تجهیزات و نیازمندی های عمومی روستا.

این امر در قالب مصوبات طرح های ساماندهی فضا و سکونت­گاه­ های روستایی یا طرح­ های جامع ناحیه انجام می­شود. به نوعی می توان طرح هادی را مهم ترین سند رسمی و قانونی توسعه و عمران یک روستا در کشور دانست.

a

طرح هادی روستایی در خرید و فروش زمین

زمانی که شما یک قطعه زمین روستایی خریداری می­کنید و می خواهید که در آن ساخت ‌و‌ ساز انجام دهید، به احتمال زیاد برای گرفتن مجوز ساخت‌ و ‌ساز به مراجع قانونی مراجعه می کنید با پاسخ منفی مواجه می شوید.

بدون ديگاه

ارسال نظر

Open chat